КИЇВ. 9 листопада. УНН. Понад 67% жителів тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях упевнені в необхідності проведення місцевих виборів. Про це йдеться у результатах дослідження, проведеного Українським інститутом майбутнього та видання «Дзеркало тижня», проведенного за допомогою компанії «Нью Імідж Маркетинг Груп», передає УНН.

«Більшість жителів окупованої частини Донецької і Луганської областей, а саме 67,4%, упевнені в необхідності проведення місцевих виборів в «ДНР/ЛНР», однак близько третини, а точніше 31,9%, не відчувають такої потреби», — йдеться в дослідженні.

Також повідомляється, що рівно чверть жителів Донбасу по той бік лінії розмежування вважають, що найреальніше провести ці вибори в найближчі три роки. Ще чверть, а саме 25,7%, бачать таку можливість у найближчі п’ять років, і ще трохи більше – 26,6% жителів окупованих територій вірять, що вибори можливі в найближчий рік. Оптимістів, які впевнені, що вибори можуть відбутися протягом найближчих 6 місяців, — 16,2%.

У той же час кількість жителів ОРДЛО, готових взяти участь у виборах, якщо вони відбудуться в найближчі 6 місяців, практично співпадає з кількістю тих, хто вважає необхідним їх проведення — 65% («однозначно готові» прийти на виборчі дільниці 30,9% респондентів і «скоріше готові» — 34,1%). Не відчувають бажання волевиявлятися стільки ж людей, скільки не бачать потреби самих виборів — 31,8% («скоріше ні» участі у виборах відповіли 20% опитаних, «однозначно ні» — 11,8%).

Довідка. Дослідження проводилося Українським інститутом майбутнього і «Дзеркалом тижня. Україна» за допомогою компанії «Нью Імідж Маркетинг Груп» з 7 по 31 жовтня 2019 р. Методом face-to-face опитано 1606 респондентів: 800 — у непідконтрольної частині Луганської і 806 — в непідконтрольної частини Донецької областей. Для розрахунку порівняльної вибірки були використані офіційні статистичні дані 2014 р., які були скориговані з урахуванням існуючих демографічних даних ВПЛ, які залишили непідконтрольні території. Похибка результатів не перевищує 3,2%.

Нагадаємо, рівень ксенофобії серед українців знизився за останній рік на 0,2 бали і досяг рівня 2013 року.Джерело

от newspluss

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *