КИЇВ. 9 листопада. УНН. Мінстр культури молоді та спорту Володимир Бородянський пояснив значення терміну «стандарт новин» в Указі Президента України Володимира Зеленського №837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави». Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

«Шановні журналісти! Вас правильно стурбувала та обурила наявність в Указі Президента слів про встановлення «вимог та стандартів новин». Це термінологічне непорозуміння, яке виникло через помилкове застосування терміну «стандарти новин» в документах МКМС. Ми не збирались і не збираємось регулювати стандарти новин. Це право — виключно професійної спільноти», — написав Бородянський.

За його словами, влада збирається ввести поняття небезпечна інформація, дезінформація, недостовірна інформація. Що є дуже важливим в умовах інформаційної війни з РФ та можливим фінансуванням деяких ЗМІ країною агресором. Введення визначень характеру інформації, як то новинна, розважальна, гумористична і т.п. разом з можливим обов’язком позначати поширюваний контент відповідно до того виду контенту, до якого відноситься інформація. Це є частиною належного інформування громадян і реалізацією їх права на інформацію.

«У країнах зі сталими демократіями, де існує журналістське самоврядування та саморегулювання/співрегулювання медіа, питання стандартів вирішено кодексами професійної етики та стандартами, за неухильним дотриманням яких слідкує професійна спільнота. В України ми, як держава, маємо створити умови для професійної спільноти, які зроблять цю модель працюючою і в нашій країні. Тобто, держава не заходить на територію яку вона не повинна регулювати, а створює належні умови для саморегулювання та співрегулювання» — зазначив міністр.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до 31 грудня цього року розробити та направити на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо врегулювання діяльності медіа в УкраїніДжерело

от newspluss

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *